Renginiai

Šilutės krašte lankėsi ornitologinio turizmo ambasadoriai iš Didžiosios Britanijos ir Suomijos

Šilutės krašte lankėsi aukščiausio lygio ornitologinio turizmo atstovai iš Didžiosios Britanijos ir Suomijos, kurie susipažino su šio krašto turizmo ištekliais ir galimybėmis. Vizito metu svečiai kelias dienas keliavo po Nemuno deltą, lankėsi gamtos regyklose, irstėsi kanojomis, kartu su vietiniu gidu stebėjo paukščius bei susipažino su turizmo infrastruktūros galimybėmis. Per kelias Pamaryje praleistas dienas svečiai iš viso užfiksavo net 150 skirtingų paukščių rūšių.

Po šio vizito Šilutės kraštas ir jo ornitologinio turizmo galimybės bus aprašytos publikacijose dviejuose specializuotuose ornitologinio turizmo žurnaluose. Vienas iš jų – aukščiausio lygio, tarptautiniu mastu skaitomas leidinys „Bird Watching Magazine“, kuris leidžiamas Didžiojoje Britanijoje tiek popieriniu, tie el. formatu. Kitas – „Birdlife Linnut“, leidžiamas Suomijoje. Iki šiol šiuose leidiniuose Lietuva dar niekada nebuvo pristatoma.

Neil Glenn iš Didžiosios Britanijos – laisvai samdomas rašytojas ir ornitologinio turizmo gidas. Rašė daugeliui gamtos žurnalų, taip pat kitiems specializuotiems žurnalams. Jis yra dviejų paukščių stebėjimo vietų vadovų autorius, Notingamšyro paukščių stebėtojų organizacijos pirmininkas ir labdaros organizacijos “Birding For All”, skatinančios rezervatų valdytojus užtikrinti, kad į juos galėtų patekti visi, mecenatas.

Antero Topp iš Suomijos – buvęs ornitologinio žurnalo leidėjas ir redaktorius, šiuo metu kelionių organizatorius ir gidas, paukščių žieduotojas Suomijoje, aktyvus ornitologų asociacijos „Tringa“ Suomijoje narys. Ornitologinio turizmo atstovų vizitą Šilutės krašte organizavo Šilutės turizmo informacijos centras ir gamtos gidas Boris Belchev.