Kintai – gyvenvietė prie Kuršių marių. Kintus supa nuostabus pušynas (600 ha) – Kintų miškas. Miestelio centre stovi evangelikų liuteronų bažnyčia, kurios istorija siekia XVIII a. Pastaruoju metu didžioji Kintų bažnyčia pamažu tampa kultūros židiniu: čia pradėti rengti Kintų vasaros festivalio koncertai. Kintų festivalis tapo pripažintu Europos lygio kultūriniu reiškiniu. Kintus garsina ir čia gyvenęs žvejybos inspektorius, anglų kilmės pirklys Vilhelmas Berbomas, 1844 m. įvedęs Kuršių marių žvejų laivų žymėjimą vėtrungėmis. Tokių puošnių ir savitų vėtrungių nebuvo niekur kitur Europoje. 1888–1892 m. Kintuose gyveno, dirbo ir žymus lietuvių rašytojas bei filosofas Vydūnas. Čia įkurtas Vydūno memorialinis muziejus, kuriame galima pagilinti žinias apie Mažosios Lietuvos praeitį ir apžiūrėti unikalų eksponatą – Vydūno arfą. Kintus garsina ir didžiausia Lietuvos tuja – jos aukštis siekia apie 18 metrų, lajos plotis – apie 12 metrų. Europoje didesnė žinoma tik Šveicarijoje.
Kintai garsūs ir žvejų tradicijomis. Pagrindinis verslas anuomet buvo žvejyba, tai išliko ir iki šių dienų. Nuo seno kintiškiai varžosi su Rusnės žvejais dėl išskirtinių rūkytos žuvies receptų. Kintų–Ventės pakrantė tapo mėgstama dailininkų vasaros plenerų vieta.
Netoli Kintų, Minijos upės žemupyje, įsitaisęs Minijos kaimelis, labiau žinomas Mingės vardu, rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1540 m. Vaizdingame Nemuno deltos regioniniame parke esantis kaimelis unikalus ir tuo, kad upė, burianti žvejus, čia atstoja gatvę, tačiau jos taip lengvai nepereisi – tilto nėra. Vietiniai gyventojai į kitą krantą iriasi valtelėmis ar persikelia vandens dviračiais. Ir dėl šios priežasties, ir dėl gražaus gamtovaizdžio Mingės kaimą vietiniai vadina mažąja Lietuvos Venecija. Kaime įrengta puiki jachtų prieplauka su visa infrastruktūra. Tai viena lankomiausių krašto vietų.
Jeigu esate bent kartą buvę Pamaryje, žinote, koks čia magiškas gamtos grožis. Nuostabi Pamario gamta, paukščių kolonijos, miškai, upė ir nuostabūs saulėtekiai – tai geriausias poilsis nuo miesto triukšmo ir šurmulio.