LEITĖ – ATMATA – SKIRVYTĖ – PAKALNĖ

Tai rekomendacinis maršrutas skiriamas tiems, kurie pageidauja susipažinti su Nemuno deltos upėmis ir apylinkėmis. Pajusti vandens ir nuostabaus kraštovaizdžio stichiją. Prieš pradedant plaukimą reikalinga užsiregistruoti Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Vileikių užkardoje ir su savimi turėti asmens dokumentą, kadangi teritorija yra pasienio zonoje.


MARŠRUTO PRADŽIA

Leitės upėje, kur kelias 4213 kerta upę, ties tiltu. Labai patogi vieta pradėti plaukimą. Kelionė čia labiau primins ekspediciją per upę, kurioje joks žmogus dar nebuvo įkėlęs savo kojos – plaukiant šia upe puikiausiai galime įsivaizduoti, koks pojūtis apima pavasarinio potvynio metu. Šioje vietoje upė plati, iki 12 m. pločio ir taip pat gili. Keliautojai turi būti susikaupę ir laikytis visų atsargumo priemonių. Plaukiant šia atkarpa pajuskite potvynio teritorijos jėgą ir suprasite, kaip čia šeimininkauja vanduo potvynio metu.

Besigalynėdami su priešpriešiniu vėju ir nedidelėmis bangomis (visada turite būti pasiruošę šiems netikėtumams)  priplaukiame Ragininkų salą. Salos ilgis yra apie 1500 m, plotis – 500 m. Pietvakarių pusėje salą skalauja Nemuno šakos Rusnės upė, kuria eina Lietuvos valstybės siena su Rusijos Kaliningrado sritimi, šiaurės rytų pusėje – vadinamoji Nemuno senvagė, į kurią iš rytų pusės vandenis neša Voryčia. Sala pelkėta, tankiai apaugusi gluosniais, alksniais, gervuogių, raudonųjų serbentų krūmais. Sala populiari tarp žvejų, nes tai patogi vieta gaudyti lydekas, lynus, sterkus, raudes, kitas žuvų rūšis. Pietvakarinėje salos pusėje yra daugiau erdvės, tinkamos atokvėpiui.  Siūlome čia paplaukioti po susidariusias saleles ir stebėti ne tik paukščių gausybę, bet ir stabtelėti trumpam poilsiui.

Toliau maršrutas tęsiamas įplaukiant į Rusnės upę. Suimkite save į rankas ir stenkitės laikytis kuo arčiau dešiniojo upės kranto, prisiminkite, kad plaukiate šalia Rusijos federacijos ir visai čia pat Lietuvos Respublikos siena. Po nedidelių, bet stiprių grybšnių, Jūs jau pasiekėte Rusnės salą. Sveikiname, Jūs įveikėte sunkiausią maršruto dalį.

Rusnės sala yra sala Nemuno deltoje, Šilutės rajono Pamario krašte. Nemuno deltoje Rusnės sala yra ne vienintelė sala: Rusnės salą supa keletas mažesnių salų. Viena iš šių salų yra labai gerai žinoma Briedžių sala. Iš viso Nemuno deltoje yra 6 salos didesnės, o tarp jų yra mažesnės salelės su įlankomis.

Rusnės miestelis yra įsikūręs vienoje iš salų, Atmatos ir Skirvytės upių sankirtoje. Pietvakarinėje Šilutės rajono dalyje. Rusnės ir Nemuno deltos salos iš pietų pusės ribojasi su Rusijos Kaliningrado sritimi. Iš vakarų pusės Nemuno deltos sala skalauja Kuršių marios. Iš šiaurės pusės Rusnės sala ribojasi su Atmatos upe ir netoli esančia Krokų Lanka. Iš rytų pusės Rusnės sala turi puikų susisiekimą su Šilutės miestu ir šalia esančiomis pavasarį užliejamomis pievomis. Siūlome sustoti trumpam atokvėpiui Rusnės miestelyje ir aplankyti Senojo Peterso tilto liekanas, susipažinti su Rusnės senamiesčio lankomais objektais.

Toje vietoje, kur Skirvytė teka pirmyn – sukite dešinėn į Pakalnės upę. Toliau maršrutas tęsiasi Pakalnės upe, plaukiant upe galite pasigrožėti Rusnės miesteliu ir užuosti Rusnės saloje sklandantį rūkytos žuvies kvapą.

Plaukiant Pakalnės upe galite grožėtis salos kraštovaizdžiu, kuris nuolat keičiasi. Čia jūs suprasite, kodėl mes teigiame, kad Šilutės kraštas –  kur vanduo kuria gyvenimą.

Pakeliui Kaimo turizmo sodyboje „Pakalnės vingis“ galite stabtelti trumpam atokvėpiui ir paskanauti šeimininkų siūlomos kavos ar arbatos.

Maršruto pabaiga – Nemuno deltos regioninio parko uostelis, tai patogi vieta išsilaipinimui. Jūs esate šaunuoliai – įveikėte 15 km. atstumą, linkime gerai ir turiningai praleisti vakarą.

Nemuno deltos regioninio parko informacija