Jonas ir Erdmė. Apysaka apie meilę ir gyvenimą ant vandens

Neįprastos gamtinės sąlygos. Sunkiai perprantamas pamario gamtos grožis. Visur telkšantys, įvairiai raibuliuojantys ir kažin kur sūkuriuojantys vandenys. Ir gyvybę, ir nepatogumus teikiantis potvynis. Apglėbiantis bekraščius laukus, aplankantis sodybų kiemus, o kartais jaukiai įsitaisantis namų viduje. Kasmet, be išbandymų, nepamirštantis atnešti ir gausių dovanų.

Bet potvynis yra viena. Jis ateina ir praeina, atidengdamas sausumos plotus. Kas kita yra pelkės, kur niekuomet nėra tvirto pagrindo po kojomis. Patikėjus joms kokį sunkesnį daiktą, žiūrėk, neišlaikys ir palengva praris. Ką jau kalbėt apie gyvenimą tenai, kai žingsnį žengus, palieki ne pėdsaką, o vandens pilną duobutę.

Ir vis tik, maždaug prieš 200 -150 metų, tokiomis sąlygomis gyventi panorusių žmonių būta nemažai. Tarp jų buvo Jonas ir Erdmė. Pagrindiniai veikėjai iš H. Zudermano apysakos. Stiprūs, valingi ir iš visų jėgų kovojantys dėl savo laimės. Abu, išskyrus meilę vienas kitam, nieko daugiau neturintys. „Jeigu tos gėlelės ten klesti nepaskęsdamos, tai suklestėsime ir mes“ – padrasinę save tokiais žodžiais, jie apsistoja Žalgirių (Bismarko) kolonijoje.

Kaip jiems sekasi įsikurti, ar pelkė patenkina jų lūkesčius, kokie kaimynai juos supa – kviečiu sužinoti, užlipus ant irklenčių arba apsiavus guminius batus. Jūsų lauks įdomi pažintis su pelkininkų gyvenimo būdu, to meto aktualijomis ir … Jono ir Erdmės kelione į Holivudą.

  • Kelionės trukmė – pagal pageidavimą ir gamtines sąlygas – nuo 2 iki 9 val.
  • Kelionės vieta – užliejamas Žalgirių miškas ir jo apylinkės.

Dėl ekskursijos kreiptis: Kristina Mudinaitė
Kontaktai: +370 688 70577
El. paštas: k.mudinaitė@gmail.com