Projektas „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2015. Turizmas ir vietinė gastronomija“

Projekto vykdytojas: VšĮ Šilutės turizmo informacijos centras

Projekto pavadinimas: Pamario žuvėjų giliukiai

2015  metų EDEN projekto tema – turizmas ir vietinė gastronomija. Šilutės rajono kulinarinis projektas ,,Pamario žuvėjų giliukiai“ pelnė 6 vietą.
Lietuvos gyventojai taip pat rinko savo kulinarinį favoritą ir savo balsus už mėgstamiausią lietuviškos virtuvės produktą skyrė „Facebook“ paskyroje „Likeable Lithuania“. Daugiausia gyventojų simpatijų sulaukė šilutiškių kulinarinis projektas „Pamario žuvėjų giliukiai“ (Pamario žvejų laimikiai), kuris surinko 1176 žmonių balsus.

Nuorodos:
Lietuvos gastronominis žemėlapis: Dreverna – Kintai

Projektas “Lietuvos turizmo traukos vietovė 2009. Turizmas ir saugomos teritorijos”

Projekto vykdytojas: Nemuno deltos regioninio parko direkcija

Partneriai: Šilutės rajono savivaldybė, VšĮ Šilutės turizmo ir verslo informacijos centras.

Projekto pavadinimas: Nemuno deltos regioninis parkas – išskirtinė gamtos, kultūros ir turizmo darnos vietovė

2009 metų Eden projekto tema – turizmas ir saugomos teritorijos. 2009 metais Lietuvos turizmo traukos vietove išrinktas Nemuno deltos regioninis parkas.

Tai yra išskirtinis gamtos, kraštovaizdžio, etnokultūros objektas Pamario krašte. Parkas apima didžiosios Lietuvos upės – Nemuno – deltą su pagrindinėmis atšakomis – Atmata ir Skirvyte bei jų apsupta Rusnės sala. Šį unikalų kraštovaizdį tarsi nuolat žaisdami kuria įvairūs vandenys – susipynusios upės, lagūninis ežeras „Krokų Lanka“ ir daugybė kitų mažesnių ežerų. Šalia yra ir senų upių vagų, pelkių. Įspūdingas parkas pavasarį didelių potvynių metu, kai apsemiamos deltos pievos. Parke gausu retų perinčių paukščių, čia – svarbi poilsio vieta migruojantiems sparnuočiams. Nemuno delta garsi ir architektūros paminklais. Parkas išsiskiria gamtos, kultūros ir tausojančio turizmo darna.