Renginiai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų.

Švento Jokūbo piligrimų kelio Lietuvoje ambasadorių estafetė praėjusį savaitgalį įvyko ir Šilutėje! Tiksliau, Šilutė-Ramučiai-Gardamas-Švėkšna. Ši estafetė tradiciškai vyksta visoje Lietuvoje, kur yra Švento Jokūbo vardu pavadintos bažnyčios, o Šilutėje – penktus metus iš eilės, ir piligrimų vis daugėja: šiemet dviračiais ir pėsčiomis keliavo apie 100 piligrimų iš Vydūno gimnazijos, Švėkšnos ,,Saulės“ gimnazijos skautai, kitų miesto mokyklų mokiniai, studentai, Savivaldybės tarybos nariai –  Žygimantas Kurlianskas ir Sandra Tamašauskienė, taip pat gyventojai, kuriems buvo įdomu ir svarbu šiuo keliu keliauti.

Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos Dekanas Remigijus Saunorius. Ramučiuose maloniai pasitiko evangelikų liuteronų kunigas Remigijus Šemeklis, kurio pasakojimas apie restauruojamą Ramučių bažnyčią virto kalbėjimu į susirinkusiųjų širdis, o bendra giesmė pakvietė išgyventi šventadienio iškilmingumą. Prie pakelės kryžiaus, pastatyto buvusio Gardamo gyventojo P. Sūdžiaus, nukėlėme kepures, kai kas sukalbėjo maldelę.

Belieka pridurti gražias akimirkas keliantis per brastą, kai draugiškai padėta vienas kitam, ir persikėlus, kai dalintasi servetėlėmis ir kruasanais… Ir, žinoma, neskubrius pokalbius grįžtant atgal į Šilutę, ramų judėjimą palaukiant vienas kito, grožintis vasaros pradžios žaluma ir žydinčiais pakelės žolynais… Šventadienis buvo tikrai šventadieniškas – net saulė, stebėdama tokią gražią draugiją, maloniai šypsojosi jai visą dieną.

Didžiausia padėka Mokytojams: Lilija Zdanevičienei, Sauliui Zdanevičiui, Violetai Stonienei, Eugenijai Vitkuvienei, Laimutei Pakalniškienei, Daivai Trijonienei, Audriui Urmulevičiui, už atkaklų ir kantrų jaunimo dvasinį ir pilietinį auklėjimą. Džiugu, kad piligrimų keliones nuolat remia Šilutės rajono savivaldybė, rūpinasi Šilutės turizmo informacijos centras. Dėkojame estafetės globėjai – Kovo 11-osios Akto signatarei, LR Seimo narei dr. Laimai Andrikienei, kurios dėka Švento Jokūbo kelias nusidriekė per Lietuvą. Estafetę organizuoja Šv. Jokūbo kelio draugų asociacija bei Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, kurios narė yra ir Šilutės rajono savivaldybė.

Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos narė Sandra Tamašauskienė