Renginiai

Paroda „Namai – žmonės“ Švėkšnos sinagogoje

Rugsėjo 3d. 17 val. Švėkšnos sinagogoje ( Liepų a. 11, Švėkšna) įvyks, Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicijos organizuojama Europos žydų kultūros diena- jau tradiciniu tapęs, renginys Švėkšnoje. Šių metų Europos kultūros dienos kviečia dialogui. Tądien, sinagogoje bus pristatyta paroda „Namai ir žmonės“. Ši paroda- dar prieš keletą metų Europos žydų kultūros dienose pradėtų veiklų tęsinys. Parodoje fotografo Artūro Šeštoko įamžinti Švėkšnoje buvusio štetlo pastatai bei žmonės, gyvenantys juose šiomis dienomis. Namai- tai nevienareikšmis pavadinimas, nes namai be žmonių- tik pastatai, o pastatų gyventojams namai- tai svarbiausia vieta jų gyvenime.

Paroda suskurta naudojant šlapio kolodijaus technologiją. Tai archaiška, dar XIX amžiuje naudota fotografijos technika, kurios metu sukuriami ambrotipai- fotografijos antspaudas ant stiklo. Nors pačiame parodos kūrybos procese specialiai nebuvo stengtasi atkartoti ar imituoti praeities- namai ir žmonės įamžinti tokie, kokie yra šiandien, tačiau sukurti atvaizdai ambrotipuose- tarsi kelionė laiku, nejučia nukelia į XIXa. kuomet Švėkšna ir buvo štetlas- žydų gausiai gyvenamas miestelis.

Kadangi šlapio kolodijaus technologija labai lėtas ir imlus laikui procesas, visas parodos kūrybos procesas užtruko kelis mėnesius. Fotografuojant miestelio bendruomenė aktyviai įsitraukė į kūrybos procesą- gyventojai smalsiai domėjosi pačia fotografijos technologija, noriai pasakojo apie jų patirtis, giminių prisiminimus apie miestelio gyventojus žydus.

Parodos atidarymo metu  parodos autorius Artūras Šeštokas praktiškai susipažindins su šlapio kolodijaus technologija bei gyvai pademonstruos ambrotipų kūrybos procesą.

Parodą po rugsėjo 3 namai ir žmonėsd. bus galima apžiūrėti Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicijoje, adresu Bažnyčios g. 9A, Švėkšna.