1888 m. kunigo Vichmano (Wichmann) pastangomis buvo įsteigta katalikiška vaikų prieglauda. Jai Prūsijos vyriausybė kasmet skyrė pašalpą.  Prieglauda priimdavo apie 60 vaikų, tai buvo našlaičiai ir pamestinukai. 1905 metais pastatytas naujas, erdvus, trijų aukštų vaikų prieglaudos pastatas. Prieglaudai vadovavo vokietės vienuolės elzbetietės. 1944 metų rudenį, artėjant frontui, gyventojai evakuoti į Rytprūsius, kartu pasitraukė ir vienuolės. 1949 metais buvusiuose našlaičių vaikų globos namuose buvo įrengti komunaliniai butai.
Po karo, 1961 m. buvusioje vaikų prieglaudoje įsikūrė tuberkuliozinė vaikų sanatorija “Eglutė”. Joje buvo gydomi vaikai nuo 6 iki 16 metų iš 28 Lietuvos rajonų. Sanatorija turėjo 100 lovų – 25 ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 75 – mokyklinio amžiaus vaikams. Prie sanatorijos veikė aštuonmetė mokykla. Sanatorijoje dirbo 3 gydytojai, 20 medicinos seserų, 10 mokytojų ir 6 auklėtojos. 2004 metų lapkričio 7 d. vaikų sanatorija buvo uždaryta.
Šilutei išties istorinė data – 2022 m. gruodžio 5-oji. Tądien duris šilutiškiams ir miesto svečiams atvėrė jau atrestauruota, buvusi „Eglutės“ sanatorija. Tik šįkart pastatas virs Dvasinės kultūros centru, nes nuo šiol čia veiklų ras kultūros, religinių bendruomenių atstovai ir visi tie, kuriems rūpi Šilutės krašto paveldas.