Uostadvario švyturys yra taisyklingo aštuonkampio formos, sienų briaunos papuoštos glazūruotomis žalios spalvos plytomis, sienos – raudonų plytų mūro. Viduje – įvijiniai betoniniai laiptai, vedantys į žibinto patalpą, iš kurios patenkama į apžvalgos aikštelę. Švyturio aukštis – 18 metrų. 1873–1876 metais priešais Minijos žiotis pastatytas Uostadvario švyturys yra sujungtas su švyturio sargo gyvenamuoju namu. Dabar tai technikos istorijos paminklas, navigacijai nebenaudojamas, bet yra puikus Rusnės ir Minijos apylinkių apžvalgos bokštas.
Visai šalia Uostadvario švyturio 1907 metais pastatyta vandens kėlimo stotis su garo turbina, susiurbianti pievų vandens perteklių ir nuleidžianti jį į Atmatą. Tai pirmasis tokios paskirties statinys Lietuvos teritorijoje. Ši stotis yra ne tik technikos istorijos paminklas, bet ir vertinga architektūriniu požiūriu. Statinys prieš keletą metų restauruotas, jame įrengtas Šilutės polderių muziejus.

Pastaba: vandens kėlimo stotis yra privačiam asmeniui priklausantis objektas, todėl jo prieinamumas vertinamas kaip ribotas.