Tikslas – supažindinti su akmens istorija, padėti vaikams suprasti gamtos poveikį žmogui ir žmogaus poveikį gamtai, mokyti pajusti akmens grožį. Kiekviena šeima turi kokių nors akmeninių statinių. Jų įvairovė gana didelė – nuo senovinių akmeninių tvartų, šulinių iki šiuolaikinių baseinų, įvairių papuošimo elementų. Nuo seno būta burtų ir prietarų susijusių su akmenimis (Prie namo slenksčio dedamas didelis plokščias akmuo saugo namus nuo blogio, vagysčių, piktos akies. Nakčiai prie galvos padėtas akmuo apsaugo nuo blogų sapnų). Kūrybiškumo galia slypi kiekviename žmoguje, o kūrybos poreikis – vienas iš svarbiausių. Programos dalyviai galės susikurti savo talismaną (paveiksliuką) iš akmenukų, džiovintų žolelių, pagaliukų ir kitų gamtinių medžiagų.
Ši edukacija veikia kaip tam tikra kūrybinė meditacija – mokiniai turi susikaupti, sutelkti dėmesį ir kiek galima kūrybiškiau išnaudoti turimas medžiagas. Edukacijos metu vykdoma veikla ne tik ugdo kūrybiškumą, suteikia progą išlaisvinti emocijas, bet ir teikia estetinį malonumą. Be to, užsiėmimo dalyviai gauna ir praktinės naudos – su savimi išsineša pačių rankomis padarytą kompoziciją iš akmenėlių, kurią gali panaudoti kaip paveikslėlį, talismaną ar padovanoti.

Priemonės į kainą įskaičiuotos.

Trukmė 1 val.
Kaina 3 € asmeniui. 
Žmonių skaičius nuo 4–26 asm.
Amžius 7–12

Dėl edukacijų kreiptis į Žemaičių krašto etnokultūros centrą, +370 441 59 113, etnocentras@gmail.comwww.zemaiciukrastas.lt