Žuvienės virimo čempionatas


Žuvienės virimo čempionatas

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį, jau tradicija tapusi šventė, kasmet privilioja tūkstančius žiūrovų. Ir tai nenuostabu: vaikštinėdami katilų ir puodų alėjoje jie gali stebėti žuvienės virimą nuo pat pradžios iki pabaigos ir nemokamai pasivaišinti sriuba.

Į Šilutės mažųjų laivų uostą (Uosto g. 9, Šilutėje) kviečiami geriausi žuvienės virimo meistrai ir jų komandos iš viso margo pasaulio ir Lietuvos regionų. Kaip tikroje žuvies pirklių Mekoje vienu ritmu daugiatūkstantinėje minioje skamba ne tik lietuvių, bet ir lenkų, turkų, vokiečių, anglų, norvegų, latvių, rusų ir estų didingos kalbos mūsų uosto žuvienės katilų alėjoje. Čempionate varžomasi dėl geriausios žuvienės ir geriausios žuvies sriubos titulų. Absoliučiam Žuvienės virimo čempionui įteikiamas Šilutės rajono savivaldybės mero prizas – Žuvienės virimo čempiono žiedas, o skaniausiai išvirusiam žuvies sriubą – Šilutės seniūno specialus prizas.

Pagal čempionato taisykles dalyviai vieną katiliuką savo gardėsio pateikia komisijai, o likusią sriubą išdalija susirinkusiems nemokamai. Komisijos nariai renka geriausią žuvienę nežinodami, kas ją virė. Sriubos būna skirtingos ne tik dėl skirtingų receptų, bet ir dėl skirtingų žuvų bei kitų sudedamųjų dalių, kurių komandos gali atsivežti pačios.

Akimirkos iš 2015 metų žuvienės virimo čempionato:


Visus susidomėjusius ir galbūt norinčius sudalyvauti Žuvienės virimo čempionate, čempionato taisykles ir komandos – dalyvio anketą rasite: https://www.silute.lt/go.php/Zuvienes-virimo-cempionatas221753

Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content