ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖ

Pamario ir vandenų kraštas, kuriame ne tik žmonės, bet ir vanduo kuria gyvenimą. Čia gyvena, mokosi ir dirba puikūs Lietuvos Respublikos Šilutės krašto žmonės, mokantys saugoti unikalią gamtą, paveldą, plėtojantys verslą, žemdirbystę, žvejybą ir turizmą. Šilutė Europoje jau garsėja turizmu, o Europos bendrija pastebi ir vertina šį kraštą.

Šilutė garsėja pavasariniais potvyniais, apsemiančiais dideles teritorijas ir atskiriančiais kai kurias gyvenvietes nuo sausumos susisiekimo kelių. Šilutės rajono savivaldybės bendruomenei, o ypač Nemuno upės pakrančių gyventojams, šie potvyniai yra didelis rūpestis ir išlaidos, kita vertus, potvyniai – krašto regiono savitumas, pritraukiantis smalsuolius pasigrožėti šia gamtos stichija ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir iš užsienio. Krašto išskirtinumą sąlygoja tai, kad čia yra Nemuno Delta, kurioje yra 14 draustinių bei 1 rezervatas, kai kur dar žmogaus nepaliesta išskirtinė gamta, užliejamose pievose įrengtos polderių sistemos. Nemuno Deltos regioninis parkas sudaro 28000 ha.

Šilutės rajono savivaldybė yra vakarinėje Lietuvos Respublikos dalyje, šalia Baltijos jūros Kuršių marių. Didžiąją rajono dalį užima Nemuno delta. Savivaldybės plotas yra 1706 kv. km. Per jį driekiasi krašto keliai: Kaunas – Jurbarkas – Šilutė – Klaipėda, Šilalė – Šilutė, Kvėdarna – Švėkšna – Saugos, Šilutė – Rusnė, Tauragė – Žygaičiai – Vainutas. Savivaldybė suskirstyta į 11 seniūnijų (Gardamo, Juknaičių, Katyčių, Kintų, Rusnės, Saugų, Šilutės, Švėkšnos, Usėnų, Vainuto, Žemaičių Naumiesčio) ir 77 seniūnaitijas. Seniūnijose yra: 1 miestas, 7 miesteliai ir 288 kaimai ir 1 viensėdis. Investicijas traukia sparčiai besiplečiantis kaimo turizmo, aktyvi ir gyvybinga kultūros ir švietimo įstaigų veikla, palankios sąlygos kurti ir plėtoti verslą. Nemuno ir Skirvytės upėmis eina Europos Sąjungos siena, už jos yra Rusijos Federacijos teritorija.

Žymesnis Šilutės augimas, užstatant naujas teritorijas, vyko po išplanavimo projekto sudarymo 1964 m. Šiandien Šilutė yra savivaldybės centras. Šilutėje yra 163 gatvės ir takai, Turgaus aikštė, 1 prieplauka. Veikia 5 maldos namai, keli viešbučiai, prekybos centrai, keliolika barų, kavinių ir restoranų, boulingo klubas, turgus. Respublikoje ir už jos ribų plačiai yra žinomi Šilutėje veikiantys baldų, sūrių, bioetanolio, durpių gamintojai. Savivaldybės teritorijoje darbuojasi kelios statybos bendrovės, kailių apdirbimo ir kailinių gaminių siuvimo įmonė, kiti smulkesnio verslo atstovai.

KULTŪROS PAVELDO OBJEKTAI

Savivaldybės teritorijoje yra 322 kultūros paveldo objektų, tarp jų geriausiai išlikę yra architektūros, archeologijos, technikos ir marinistinis paveldas. Valstybės saugomų kultūros paveldo objektų yra 193. Šilutės rajono savivaldybę savo veikla garsina 5 kultūros centrai, Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka ir jos filialai, Šilutės muziejus, Kamerinis dramos teatras, Turizmo informacijos centras. Kasmet gegužės mėnesio paskutinį savaitgalį vyksta nuostabios miesto gimtadienio šventės. Surengiama daugybė kitų tradicinių renginių.