Naujienos

„Keliauk Lietuvoje“ atveda „Airbnb Experiences“ į Baltijos šalis

[:LT]

„Keliauk Lietuvoje“ atveda „Airbnb Experiences“ į Baltijos šalis

Siekdama padėti užsienio turistams atrasti įdomiausias patirtis šalyje, o smulkiems turizmo paslaugų teikėjams pritraukti naujų klientų, Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su viena didžiausių pasaulyje trumpalaikio apgyvendinimo platformų „Airbnb“. Bendradarbiavimas apima naujausią amerikiečių milžinės produktą „Experiences“ – patirčių platformą, prieinamą milijonams vartotojų visame pasaulyje. Tai pirmasis tokio pobūdžio bendradarbiavimo susitarimas tarp turizmo skatinimo agentūros ir patirčių platformos Baltijos šalyse.

Veiksmai dėl „Airbnb Experiences“ platformos atėjimo į Baltijos šalis prasidėjo 2019 m. pradžioje, „Keliauk Lietuvoje“ iniciatyva užmezgus ryšius su JAV įmonės padaliniu. Pernai didžiųjų Lietuvos miestų turizmo paslaugų teikėjams per Turizmo informacijos centrus „Keliauk Lietuvoje“ išsiuntė informaciją apie galimybę užsiregistruoti į Lietuvą žengiančioje platformoje. Pirmosios lietuviškos patirtys „Airbnb Experiences“ sistemoje atsirado jau rudenį.

Tolesnio bendradarbiavimo tikslas – padėti keliautojams atrasti įdomiausias patirtis Lietuvoje. Šiuo tikslu yra numatytos rinkodaros priemonės, nukreiptos į lietuviškų patirčių populiarinimą tarp platformos vartotojų visame pasaulyje. Artimiausioje ateityje „Keliauk Lietuvoje“ kartu su „Airbnb“ specialiame tinklapyje atkreips dėmesį į labiausiai išskirtines veiklas mūsų šalyje. Tai paskatins užsienio svečius apsilankyti rečiau lankomose šalies kampeliuose, pritrauks daugiau keliautojų ir pagerins vietos ekonomiką. „Airbnb Experiences“ pasiūlai plečiantis regione, platformoje taip pat atsiras daugiau turistinių patirčių Latvijoje bei Estijoje.

„Vis daugiau keliautojų nori ne tik susirasti vietą nakvynei, bet ir savo viešnagės metu nuveikti kažką išskirtinio ir autentiško. Nekantraujame kartu su „Keliauk Lietuvoje“ vystyti darnų turizmą Baltijos regione ir palankiai vertiname kitų regiono turizmo skatinimo agentūrų paramą. Baltijos šalyse keliautojai iš viso pasaulio gali pamatyti įvairiausių įdomybių, todėl džiaugiamės, kad turistai per „Airbnb“ Experiences paslaugą galės pažinti vietos kultūrą,“ – sako už veiklą Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Vidurio ir Rytų Europos šalyse ir Rusijoje atsakinga „Airbnb“ atstovė Kathrin Anselm.

„Šis bendradarbiavimas leis mums pristatyti turistams iš užsienio daugiau veiklų, o tai savo ruožtu padės populiarinti keliones į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis. Palaikome visus projektus, kurie padeda vietos turizmo verslams pritraukti daugiau užsienio klientų,“ – teigia nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas. „Raginame visus, kas turi ką pasiūlyti – nuo teminių ekskursijų ir edukacijų iki ekstremalių sporto pramogų ir degustacijų, registruotis „Airbnb Experiences“ platformoje.“

Per pastaruosius keletą mėnesių per „Airbnb Experiences“ platformą savo turistines patirtis jau pradėjo keliasdešimt turizmo paslaugų teikėjų Lietuvoje. Turistams siūlomos įvairios veiklos – nuo ekskursijų Vilniaus istoriniame centre ir pasiplaukiojimo laivu Baltijos jūroje iki žygių dviračiais ir kulinarinių dirbtuvių.

„Airbnb Experiences“ platformos, kuri pradėta teikti visame pasaulyje 2016 metais, vartotojai keliaudami gali dalyvauti išskirtinėse veiklose, ekskursijose ir edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuos veda toje vietoje gyvenantys savo srities žinovai. Ši paslauga sukurta pastebėjus keliautojų norą išvysti lankomos šalies veidą vietos gyventojų akimis. Šiandien lankytojai gali pasirinkti iš daugiau nei 40 000 potyrių daugiau nei 1 000 miestų visame pasaulyje. Patirtys yra ypatingos – daugelį jų galima užsisakyti tik per „Airbnb“ platformą.

Prieš įtraukdama vietos gyventojų siūlomas veiklas į savo platformą, „Airbnb“ jas kruopščiai įvertina siekiant aukšto kokybės standarto. Smulkieji verslai ir pavieniai asmenys, siūlantys savo paslaugas per Experiences platformą yra laisvi patys reguliuoti savo užimtumą bei darbo laiką.

Sausį „Airbnb“ taip pat paskelbė apie pirmąjį bendradarbiavimą renkant mokesčius Vidurio ir Rytų Europoje – pasirašyta sutartis su Vilniaus savivaldybe. Vilnius yra pirmasis Baltijos šalių miestas, kurio savivaldybei tiesiogiai pervedama turisto rinkliava, automatiškai surinkta per platformą iš visų būsto nuomotojų ir svečių už kiekvieno keliautojo nakvynę. „Airbnb“ yra sudariusi daugiau nei 400 automatinio turizmo mokesčių rinkimo sutarčių su vietos ir nacionalinėmis valdžios institucijomis ir organizacijomis visame pasaulyje. Pagal šias sutartis įvairiose pasaulio šalyse „Airbnb“ jau surinko daugiau nei 2 mlrd. dolerių turizmo mokesčių.


[:]