Išskirtinio grožio 1880 metais statyta ampyro stiliaus vila išlikusi iki šių dienų. Švėkšnos dvaro vilą pastatė Adomas Pliateris, pavadinęs ją žmonos garbei – „Genovefa“.
Grafai gyveno šalia vilos buvusiame dideliame mediniame pastate, kuris apie 1952 m. nugriautas. Vila „Genovefa“ buvo vasaros rezidencija, skirta svečiams, pokyliams. 1918 m. iš Rusijos į Švėkšną sugrįžęs Jurgis Pliateris gyveno čia iki pat sovietizacijos pradžios. Jurgio Pliaterio likimas                tragiškas – jis buvo ištremtas. 1940 m. stipriai nukentėjo ir dvaras.
2001 m. dvaro pastatai ir parkas paveldėtojos rūpesčiu buvo sutvarkyti: restauruoti rūmai, įkurtas muziejus. Švėkšnos dvaro parkas, dabar žaliuojantis 9,5 ha plote,  yra vienas gražiausių Lietuvoje.
Iki mūsų dienų išliko mažoji parko architektūra: centriniai vartai su tvoros segmentais, sodo vartai su akmenų tvoros liekanomis, senovės romėnų medžioklės deivės Dianos statula tvenkinio saloje. Naujai atkurtas saulės laikrodis, vaza ant pjedestalo, apvali apžvalgos aikštelė su baliustrada, laiptai su vazomis, Šv. Marijos skulptūra, „Laisvės angelas“, liepteliai.
Šiandien teikiamos šios paslaugos: pasivažinėjimas karieta, fotosesijos, santuokos ceremonijos.