Šiaudelių pynimo edukacija „Saulės sušildyti, rankų nuglostyti“

Šiaudas – ne tik stiebas, auginantis grūdus duonai, bet ir puiki kūrybinė medžiaga. Tinkamai paruošus šiaudą, galima iš jo pasidaryti daug gražių ir mielų suvenyrų, puošiančių buitį, klasę, džiuginančių draugų ar pažįstamų akį.
Edukacinė programa orientuota ne tik kaip informacijos sklaida, supažindinanti su šiaudelių pynimo ir rišimo  tradicija bei panaudojimo papročiais, bet ir išmokanti paruošti šiaudus vėrimui, rišimui. Užsiėmimo metu patariama kada geriausiai šiaudus nupjauti, kaip juos išdžiovinti, pamokoma šiaudą atitinkamai sukarpyti ir gaminti iš jo įvairius paprastų ir sudėtingų formų reketukus, sodus, žvaigždes, paukščius, aplikacijas. Mažiausieji užsiėmimo dalyviai išmoksta surišti šiaudinę gėlytę, angelėlį, ežiuką. Vyresni pamokomi sudėtingesnių darbelių.

Tikimasi, kad šių edukacinių užsiėmimų metu įgyti įgūdžiai ir žinios ne vienam jaunam ar vyresniam taps laisvalaikio užimtumo įdomia kūrybine veikla. Ji pasitarnaus kuriant renginio scenografiją, puošiant šventei namus ar klasę Šv. Kalėdoms, Velykoms. Ši veikla prisidės prie etninės kultūros paveldo išsaugojimo bei gyvosios tradicijos tęstinumo.
Užsiėmimas gali būti integruotas į pamokas, teminius susibūrimus, renginius.
Pagal susitarimą ir papildomą transporto išlaidų apmokėjimą edukatorė su savo medžiagomis ir darbo priemonėmis gali atvykti ir pas Jus.
Šiaudelių pynimo ir rišimo edukaciją galima užsisakyti ir besinaudojantiems KULTŪROS PASO teikiamomis paslaugomis.
Programa skirta vaikams, suaugusiems ir mišrioms grupėms iki 20 asmenų.
Edukacijos trukmė: 45 min. Reikalinga išankstinė registracija.
Kaina žmogui: 2.00 Eur

Dėl edukacijų kreiptis: Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras, +370 658 45543tradcentre@gmail.comhttps://www.tradcentras.lt/