Edukacinė programa „Taip gyveno piemenėliai”

Tikslas – supažindinti mokinius su gyvulių ganymo ir išginimo į lauką( Jurginių), (Sekminių) piemenukų švenčių papročiais bei tradicijomis, piemenukų muzikos instrumentais, populiarinti žodinę lietuvių liaudies kultūrą – paukščių garsų pamėgdžiojimus, piemenukų užkalbėjimus, daineles.
Edukacinė programa „Taip gyveno piemenėliai“ vyksta nuo Jurginių (balandžio 23 d.) iki pat vėlyvo rudens. Kerdžiaus ragas kviečia mažuosius tapti piemenėliais ir sužinoti įvairių dalykų apie ganiavą senajame kaime. Kerdžius parodo, kaip buvo daromi piemenų muzikos instrumentai iš medžio žievės ir šiaudo, visi dalyviai gali jais paraliuoti. Taip pat dalyviai išmoksta nusivyti virvutę ar virvę, padaryti pantį, žaidžiami tradiciniai piemenėlių žaidimai, dainuojamos piemenėlių dainos, minamos mįslės, Galiausiai ragaujama lauže keptų bulvių su lupenomis. Šioje edukacijoje piemenėlių vargai nedideli, o pramogos – linksmos.
Trukmė:  1 val.
Kaina: 3 € asmeniui. 
Žmonių skaičius: nuo 4-28 asm.
Amžius: 1-6 klasėms

Dėl edukacijų kreiptis: Žemaičių krašto etnokultūros centras +370 441 59113, etnocentras@gmail.comwww.zemaiciukrastas.lt