ŠAKTARPIS – Šaktarpiu vadinamas toks laikas, kai pavasarį sušilus orui, per žiemą ledais sukaustyto Nemuno ledas imdavo tirpti ir neišlaikydavo per jį norinčio pereiti žmogaus. Laivams jis taip pat buvo dar neįveikiamas. Tada salos gyventojai, nepasiekdami kito kranto, o taip pat negalėdami gaudyti žuvų, turėjo neilgas atokvėpio dienas, kada galėdavo kiek pailsėti ir pašėlti su kaimynais. Tai tradicinė žuvies šventė, kuri vyksta kas dvejus metus pavasarį.

ŠILUTĖS MIESTO ŠVENTĖ  kiekvienais metais, paskutinįjį gegužės savaitgalį, Šilutės miestas kviečia pasinerti į pramogų ir linksmybių sūkurį visus kviesdamas švęsti Šilutės miesto gimtadienį. Šilutės miesto šventė kiekvienais metai būna išskirtinė, siekiant pabrėžti miesto ir Pamario krašto savitumą bei unikalumą.

RUSNĖS FESTIVALIS – tai country muzikos festivalis, bei įvairiais stiliais gyvai grojančių Lietuvos ir užsienio jaunimo grupių konkursas. Festivalio metu vyksta įvairios edukacinės programos apie Pamario krašto amatus. Vyksta vandens ir sausumos pramogos vaikams, jaunimui bei suaugusiems. Festivalis vyksta tradicinėje renginių vietoje didžiausioje Lietuvos saloje Rusnėje, ant Atmatos upės kranto.

MINGĖS FLOTILĖ – kad Šilutės rajonas pateisintų vandenų krašto vardą, kad ištisą šiltąjį sezoną mūsų upėmis atvykėlius iš kitur plukdantys laivininkai irgi turėtų savo šventę, kad jie galėtų pamatyti kitų laivus ir pasipuikuotų savaisiais, kad dar plačiau pasklistų žinia apie Mingės kaimą ir čia esančią prieplauką, – tokių tikslų vedami Mingės kaimo bendruomenės nariai rengia „Mingės flotilę“. Minijos upėje išsirikiuoja pusšimtis laivų, laivelių, katerių ir net senovinių burlaivių vilkstinė, kurios dalyviu gali būti kiekvienas panorėjęs.

KINTŲ FESTIVALIS – tai profesionalios modernios ir klasikinės muzikos festivalis. Festivalis didžiuojasi esantis tarptautinės EFFE („Europa festivaliams, festivaliai Europai“) organizacijos nariu. Kintų muzikos festivalio veikla tarptautinės festivalių žiuri buvo įvertinta kaip atstovaujanti aukštą meninę kokybę bei turinti ryškų poveikį vietiniu, nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu. Žengdamas kartu su klasikinės ir šiuolaikinės muzikos aktualijomis, festivalis siekia kasmet pažymėti svarbias klasikinės muzikos datas.

LAIVININKŲ ŠVENTĖ – kas antrus metus pirmąjį rugpjūčio savaitgalį visi keliai per Šilutės, Šlažų ir Rusnės tiltus suveda į Rusnę, į Laivininkų šventę. Ant Atmatos kranto, prieplaukoje, įsikūrusiuose amatų kiemeliuose atgimsta senovinių žvejybos padargų meistravimas: luotų skaptavimas, bučiukų pynimas. Galimybė paplaukioti kurėnu (iki XX a. naudota plokščiadugnė valtis su stiebu) laivais ir laiveliais, grožėtis gamta bei skanauti kulinarinį paveldą.

ŽUVIENĖS VIRIMO ČEMPIONATAS – kiekvienais metais, pirmąjį rugsėjo savaitgalį, jau tradicija tapusi šventė, kasmet privilioja tūkstančius žiūrovų. Ir tai nenuostabu: vaikštinėdami katilų ir puodų alėjoje galite stebėti žuvienės virimą nuo pat pradžios iki pabaigos. Į Šilutės mažųjų laivų uostą kviečiami geriausi žuvienės virimo meistrai ir jų komandos iš viso margo pasaulio ir Lietuvos regionų. Čempionate varžomasi dėl geriausios žuvienės ir geriausios žuvies sriubos titulų.

MOLIŪGŲ ŠVENTĖ – kasmet, paskutinįjį spalio mėnesio savaitgalį, Švėkšnos miestelyje vyksta moliūgų žibintų šventė „Mes už šviesą“. Tai jau tradicija tapęs renginys, pritraukiantis dalyvių ir smalsių lankytojų iš visos Lietuvos. Pirmaisiais metais buvo išskaptuoti vos 38 moliūgai. Kas galėjo pagalvoti, jog moliūgų skaičius pasieks keturženklį skaičių ir kiekvienais metais tik daugės!