2021 metai – Švento Jokūbo metai


2021 metai – Švento Jokūbo metai

Svarbi žinia katalikams visame pasaulyje: 2021 prasidėjo švento Jokūbo metai.

Paprastai tokiais metais piligrimai iš viso pasaulio užplūsta Santiago de Kompostela miestą Ispanijoje – Galicijos autonominio regiono sostinę. Ypač – prieš liepos 1 dieną, kad išmelstų trokštamų malonių iš Švento Jokūbo, kuris palaidotas šiame mieste, o jo kapo vietoje pastatyta Santiago de Kompostela katedra – piligrimų kelio tikslas.

Per Lietuvą, kaip ir per kitas Europos valstybes, jau nuo 2013 metų driekiasi šv. Jokūbo kelias, turintis keturias  atšakas, pažymėtas specialiais to kelio ženklais: Žemaitijos/Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus. Vilniaus kelio atšaka driekiasi ir per Trakų rajoną. Šv. Jokūbo keliai Lietuvoje tarptautiniu lygiu buvo sertifikuoti 2016 metais. Veikia šv. Jokūbo kelio draugų ir šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos, vienijančios krikščionis piligrimus.

Renginių, skirtų šv. Jokūbo metams, numatoma ir Lietuvoje: šv.Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė, tarptautinis šv. Jokūbo sakralinės muzikos festivalis ir kt. Kviečiame sekti informaciją feisbuko anketoje ,,Šv. Jokūbo kelio šviesa”.

Galicijos muzikas Carlos’as Núnez‘as beprasidedančių šv. Jokūbo metų proga sukūrė nuostabų video, kviečiame pažiūrėti:

https://www.youtube.com/watch?v=SpHigb7pONghttps://www.youtube.com/watch?v=SpHigb7pONg

Visi Šv Jokūbo keliai viename zemelapyje

Parengta pagal Šv.Jokūbo kelio draugų ir Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos pranešimą

Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content