Ant restoranų ir viešbučių durų – naujas svetingumo ženklas, kurį padiktavo koronavirusas


Ant restoranų ir viešbučių durų – naujas svetingumo ženklas, kurį padiktavo koronavirusas

safe

„Pamatei šį ženklą ant durų ir būk tikras – tu esi saugus“, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacios (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė apie asociacijos pristatomą naują prekinį ženklą –  „Safe and Clean“ („Saugu ir švaru“), kurį jau pelnė pirmieji asociacijos nariai. Covid-19 verslui padiktavo naujų, neregėtų iššūkių, tad užklijuotas ženklas Lietuvos ir užsienio turistams skelbs aiškią žinią – šiame restorane ar viešbutyje yra saugu, švaru ir kruopščiai laikomasi detaliai surašytų saugumo reikalavimų, kurių dar gausiau nei reikalauja sveikatos institucijos. Svetingumo verslo atstovai sako, jog šis ženklas yra garantija svečiui, kad čia saugu.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija jau sulaukė daug paraiškų iš verslo, panorusio įgyti naują saugaus ir švaraus svetingumo ženklą „Safe and Clean“.  Tokį ženklą svečiai netrukus išvys ant pirmųjų jį pelniusių restoranų ir viešbučių nuo Klaipėdos, Birštono, Vilniaus iki Druskininkų. Neabejojama, jog šis ženklas taps tarsi vedliu svečiams, siekiantiems maksimalaus saugumo korona viruso akivaizdoje. Ženklas patrauks tiek užsienio svečių, tiek vietos turistų dėmesį, jog įstaigoje taikomi aukščiausi saugumo reikalavimai įvairioms sritims – nuo apgyvendinimo, maitinimo, SPA/sporto zonos ar konferencijų salių iki  vaikų zonos ir bendrųjų erdvių, skiriant didelį dėmesį ir darbo vietų priežiūrai bei darbuotojų mokymui.

„Šiuo ženklu norisi atvykstantiems ir vietiniams svečiams pasakyti – eikite į viešbučius, restoranus, juose yra saugu, švaru, viskas prižiūrėta. Šis verslas specifinis – svečiai į viešbutį ar restoraną atvyksta kaip į namus, tad saugumas visiems labai aktualus. Pasitarę su kitomis institucijomis, sieksime, kad šį ženklą galėtume naudoti portaluose „Booking.com“, „Trip Adviser“ ir kt. su žinia, kad Lietuvos viešbučiuose ir restoranuose yra saugu. Toks ženklas bus aktualus dar gana ilgai. Ir patiems svečiams tai bus dar vienas įrankis, galimybė rinktis saugius viešbučius, restoranus, kurie ne tik deklaruoja, bet ir laikosi įsipareigojimų, nes viskas apgalvota iki smulkmenų“, – sako LVRA prezidentė E. Šiškauskienė.

Asociacija parengė specialų aprašą, kuriame išdėstyti reikalavimai ženklo įgijimui. Jame įtraukta ir pasižadėjimų deklaracija, kurią pasirašiusios įstaigos įsipareigoja laikytis itin griežtų reikalavimų. Jų kur kas gausiau nei reikalauja sveikatos institucijos.

Naujo ženklo idėja iš Lietuvos netruko pasklisti ir kitose šalyse. Šią mūsų šalies praktiką ketina pritaikyti ir Latvija bei Estija. LVRA vadovė juokauja, jog tarsi gerasis virusas ši idėja ims plisti vis plačiau. Ateityje tokiu ženklu, manoma, galėtų pasinaudoti ir kitos verslo šakos – kultūrinių renginių organizatoriai, teatrai ir pan.

Saugaus ir švaraus svetingumo ženklo „Safe and Clean“ naudojimo teises  gavusių ir kriterijus atitinkančių viešbučių bei restoranų  sąrašas nuolat atnaujinamas ir skelbiamas svetainėje www./lvra.lt/safe-clean.

Informacija, kaip gauti šį ženklą: http://lvra.lt/news/538/91/KVIEcIAME-VERSLa-TEIKTI-PARAIsKAS-SAFE-CLEAN-zENKLINIMUI-GAUTI


Daugiau informacijos:
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos
vykdančioji direktorė
Eglė Ližaitytė, +370 686 51148, info@lvra.lt

Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content