Kuo gyveno Tradicinių amatų centras 2019 metais…


Kuo gyveno Turizmo informacijos centro filialas, Tradicinių amatų centras Švėkšnoje, 2019 metais…

Švėkšnos miestelyje įsikūręs Šilutės turizmo informacijos centro filialas Tradicinių amatų centras. 2019 metais produktyviai padirbėjo, tęsė pradėtus darbus ir įsisuko į naujus projektus bei veiklas. Šie metai centrui buvo pilni iššūkių ir atradimų. Veiklos netrūko 2019 metais centre dirbusiems 4 darbuotojams – kultūrinės veiklos vadybininkei Viktorijai Binkulienei, amatų veiklos vadybininkams Klarai Pozingienei ir Vytautui Bliūdžiui, bei vadybininko asistentei Agnei Lomsargienei.
Tradicinių amatų centras Švėkšnoje rengia edukacinius užsiėmimus, įvairius kultūrinius ir pramoginius renginius, dalyvauja kitų kultūros įstaigų organizuojamuose renginiuose. 2019 metais buvo – suorganizuota 15 kultūrinių renginių, 5 profesionalios parodos, kaip partneriai dalyvavo 8 renginiuose. Renginiuose dalyvavo apie 15 000 dalyvių. Be Tradicinių amatų centro pagalbos nepraėjo strateginiai Švėkšnos seniūnijos renginiai – „Dvaro šventė“ ir moliūgų žibintų renginys „Mes už šviesą“. Amatų centras turi 4 mėgėjų meno kolektyvus – šokių kolektyvas „Šalna“(vad. Asta Sapetkienė), Inkaklių k. kolektyvai – „Dainoriai“ ir „Ašvelė“ (vad. Virginija Rukšnaitienė), dramos kolektyvas „Švėkšniškių sambūris“ (vad. Dalia Minkevičienė).
Amatų centras vykdo 5 kultūros paso patvirtintas edukacijas. Kultūros pasas priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. 2018 metų buvo gautas finansavimas edukacijoms „Kvapios žvakės gamyba“ bei „Keramikos studija“ pradinių klasių moksleiviams, o 2019 m. patvirtintos 3 naujos edukacijos: Keramikos studija (vyresnių klasių moksleiviams), kraičio skrynios marginimas ir vėtrungės-magneto dažymo edukacija.
2019 metais Amatų centras suorganizavo 282 edukacijas kuriose dalyvavo 2267 dalyviai (2018 m.-131, dalyvių -1023). Edukacinėse programose dalyvavo ne tik Šilutės rajono moksleiviai, bet ir kitų savivaldybių: Tauragės, Šilalės, Telšių, Pagėgių, Kretingos, Rietavo, Klaipėdos miesto ir rajono. Molio edukaciją užsisakė ir šeima iš Baltarusijos, Šilutės trečiasis universitetas, Juknaičių bendruomenė ir kt.
Su edukacine programa „Vėtrungės-magneto dažymas“ dalyvavo 2 miesto šventėse: Šilutės miesto šventėje ir „Jūros šventėje“ Klaipėdoje (užsakovai – Šilutės rajono savivaldybės administracija, Lietuvos jūrų muziejus). Taip pat ši edukacinė programa buvo pristatyta tarptautinėje Amatų parodoje Turkijoje. Jau du metus iš eilės Tradicinių amatų centras savo darbus pristatė amatų parodoje „Kalėdos be streso“ Klaipėdos „Švyturio arenoje“.
Centre vyksta 3 nuolatinės keramikos edukacijos: suaugusiems, mokyklinio amžiaus vaikams ir lopšelio-darželio ugdytiniams. Užsiėmimai vyksta 1 kartą per savaitę, 4 kartus per mėnesį. Nuolatinis dalyvių skaičius suaugusiųjų grupėje 12, moksleivių – 6, vaikų – 28.
Švėkšnos tradicinių amatų centro darbuotojai 2019 m. suteikė turizmo informacijos 1244 turistams. Iš jų – 1114 turistai iš Lietuvos, 130 – turistai iš užsienio šalių. Lietuviai daugiausia domėjosi „Surink Lietuvą“ magnetais ir maitinimo paslaugomis. Užsienio turistai teiravosi išsamesnės informacijos apie lankytinus objektus Švėkšnoje ir jos apylinkėse, dviračių takų maršrutus bei pinigų išgryninimo galimybes.
2020 metus Tradicinių amatų centras Švėkšnoje pradėjo planuodamas naujus darbus, gaminius ir veiklas. Kai tik bus galimybė pasimatyti, centro darbuotojai Jūsų visų labai lauks.

Šilutės turizmo informacijos centro filialas
Tradicinių amatų centras Švėkšnoje

Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content