Konkursas “Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje”


Konkursas “Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje”

Etninės kultūros globos taryba kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene 2017 metais skelbia konkursą „Tautinis drabužis mano šeimos ir bendruomenės istorijoje“. Tai pernai mūsų vykdyto konkurso „Pasidalink istorija apie tautinį rūbą tremtyje“ tęsinys. Tik šiais metais kreipiamės į platesnę auditoriją – visus, kurie gyvena Lietuvoje ar toli už jos ribų. Kviečiame konkurse dalyvauti kiekvieną, kuriam tautinis kostiumas yra svarbus etninės, regioninės ar asmeninės tapatybės simbolis arba brangi šeimos relikvija. Laukiame įdomių istorijų apie Jūsų ar Jūsų artimųjų tautinį drabužį.

Galbūt norite papasakoti apie tautinio rūbo ar kostiumo detalės perdavimą iš kartos į kartą. Galbūt žinote daug emocijų sukėlusią rūbo įsigijimo, jo likimo ar sukūrimo istoriją. Galbūt norėtumėte pasidalinti pasakojimu apie tautinio kostiumo reikšmę emigracijoje. Laukiame įvairiausių pasakojimų, kuriuose atsiskleistų tautinio rūbo svarba reikšmingose Jūsų, Jūsų šeimos ar bendruomenės šventėse bei situacijose.

Laukiame tekstų arba nuotraukų iki 2017 gruodžio 1-os dienos. Įdomiausias istorijas talpinsime Etninės kultūros globos tarybos veidaknygėje https://www.facebook.com/etnotaryba, Pasaulio lietuvių bendruomenės leidinyje ir saugosime savo archyve.

Tikimės, kad šis konkursas padės sukaupti vertingos medžiagos, kurioje tautinis kostiumas išryškės kaip svarbus tapatybės simbolis ir brangus asmeninis daiktas, kupinas įvairiausių prasmių, susijęs su šeimos gyvenimo įvykiais. Šia akcija siekiame geriau atskleisti tautinio kostiumo reikšmę mūsų gyvenimuose ir tautos istorijoje. Tikimės, kad šios istorijos pasitarnaus tautinio rūbo ar tapatybės tyrinėjimuose. Galbūt jos bus įkvėpimo šaltinis ieškant tapatybės simbolių jaunimui ir platesnei visuomenei.

Jūsų laiškų su istorijomis apie tautinį rūbą laukiame el. paštu: etnolangas@lrs.lt arba adresu: J. Tumo-Vaižganto g. 4-1, 01108 Vilnius.

Platesnė informacija tel. (8 5) 210 7160, +370 605 90 120 arba el. paštu etnolangas@lrs.lt

Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content