Turizmo sėkmingiausieji 2016 balsavimas


Ar jau balsavote už „Turizmo sėkmingiausiuosius 2016“?

Turizmo departamentas kviečia atiduoti balsą už Turizmo sėkmingiausius!!

Nominantų pristatymas

Ar jūsų balsas jau yra tarp 7 tūkstančių, atiduotų už šių metų turizmo sėkmingiausiuosius? Tai tie, kurie šiemet stebino, pas kuriuos plūdo turistai ir kurie buvo patys ryškiausi turizmo srityje. Šiemet Turizmo departamentas pakeitė „Turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimų formatą ir prieš porą savaičių paskelbė 30 turizmo specialistų ir nacionalinių turizmo asociacijų atrinktų nominantų į 10 apdovanojimų. Nugalėtojai renkami viešu balsavimu ir bus apdovanoti tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2017“ metu sausio 20 d.
Balsavimas internetu turizmosekmingiausieji.lt arba www.tourism.lt vyks iki sausio 15 d.
„Tai, kad jau pačią pirmą paskelbto balsavimo savaitę savo nuomonę pareikšti suskubo tiek asmenų, kad net sutriko technika, rodo, kad pasirinkome teisingą kelią. Keliaujame po Lietuvą vis daugiau, tad kas kitas geriau už pačius turistus gali žinoti, kuri, pavyzdžiui, kaimo turizmo sodyba šiemet buvo įspūdingiausia, kuri turizmo iniciatyva labiausiai pritrenkianti ar kuris turizmo ambasadorius įtikinamiausiai viliojo į Lietuvą. Neabejojame, kad ir patiems nominantams labai svarbu gauti grįžtamąjį ryšį iš visuomenės ir būti įvertintiems būtent pačių keliaujančių“, – nepraleisti progos balsuoti skatina Turizmo departamento vadovė Jurgita Kazlauskienė.

Nominuotųjų sąrašas (papildytais trumpais aprašymais):

* Sėkmingiausias 2016 metų turizmo produktas

1. Pieno kelias

Nuo pasaulyje vis stiprėjančių gastronominio turizmo tendencijų visai neatsiliekanti Lietuva turi išskirtinai įdomių teminių maršrutų, skirtų keliaujantiems ir ragaujantiems, tokių kaip Alaus kelias, Duonos kelias, Sūrių kelias, o nuo šių metų vasaros turistai kviečiami dar ir i Pieno kelią! Maršrute yra 32 objektai keturiuose – Rietavo, Plungės, Telšių ir Kupiškio – rajonuose. Pieno kelio ūkininkai, vietos produktų gamintojai, kaimo bendruomenės, kaimo turizmo sodybos kviečia jus apsilankyti  ir susitikti su kaimo gyventojais, išgirsti jų istorijas, sužinoti ir pamatyti kaip gaminami sūriai ir kiti pieno produktai, paragauti tradicinių regionų patiekalų, įsigyti kaimiškų produktų, išbandyti įvairias sveikatinimo procedūras, ir patirti Lietuvos kaimų svetingumą.Tarp įdomiausių pasiūlymų – lietuviški ledai ir jogurtai, pieno vonios ar pirtis su pieno išrūgų ledukais!

2. Pakruojo dvaras

Pakruojo dvaras, pirmąkart paminėtas dar XVI a., yra vėlyvojo klasicizmo architektūros pavyzdys ir didžiausias išlikęs 26 dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje. Jis išsiskiria legendų, pasakojimų ir edukacinių užsiėmimų gausa: nuo Traktieriuje įrėmintų Blindos ūsų iki kino teatro malūne, nuo Žaldoko alaus ir Žaldokienės blynų ir malūnininko šposų, nuo ekskursijos su dvarininku iki parfumerio dirbtuvėlių, nuo svirno teatro iki teatralizuotų popiečių. Dvare veikia ir Baudžiavos laikų bausmių muziejus, bitininkės dirbtuvėlės, kostiuminė…

3. Plungės Išmanusis parkas

Kai lankant kitus turistinius objektus dažnai prašoma išjungti mobiliuosius telefonus, Plungės išmaniajame parke – atvirkščiai. Mobilusis telefonas čia gali tapti puikiu vedliu po parką ir intriguojančių istorijų šaltiniu. Žemaitijos Versaliu vadinamo vieno gražiausių Lietuvos dvarų kompleksų parkas yra paverstas „išmaniąja“ zona: mobiliems įrenginiams pritaikyta virtuali edukacinė-pažintinė programa. Pasirinkus vieną iš trijų – Kultūros objektų, Augalų ar Gyvūnų – maršrutą, galima interaktyviai susipažinti su istorine ir gamtine prasme itin turtingu parku, jo augmenija, gyvūnija bei istorija, įdomiausiais parko objektais.

* Sėkmingiausias 2016 metų turizmo ambasadorius:    

1. Žurnalistė, knygų autorė Beata Nicholson

Žurnalistė, kulinarinio blogo ir knygų autorė, didelė Lietuvos patriotė, nuolat ir visur garsinanti Lietuvos vardą ir kviečianti atrasti mūsų šalį ir jos gastronomiją. Ypač daug apie Lietuvos gastronomiją pasaulis sužinojo iš Beatos knygos “Taste Lithuania”. Savo kiekvieną ketvirtį leidžiamame žurnale Beata nuolat dalinasi informacija apie įvairiausias Lietuvos vietas ir taip lietuvius ragina keliauti. Savo didele meile Lietuvai ji nuolat įkvepia kitus.

2. Facebook‘o profilis „We Love Lithuania“

Fenomenalus profilis “We love Lithuania” savo misija įvardija norą parodyti pasauliui, kokia graži Lietuva yra. Profilį seka daugiau nei 300 tūkst. žmonių. Šiandien „We love Lithuania“ yra didžiausia ir praktiškai vienintelė socialinė platforma, pristatanti Lietuvą realiu laiku. VšĮ „We love Lithuania“ įkurta 2011 m. Simono Rudamino iniciatyva išaugo į 3-jų asmenų komandą, kurie rūpinasi, kad Lietuvos grožis pasiektų dar daugiau vietų ir būtų įvertintas.

3. Vilniaus gidų bendrija (pirmininkė – Danutė Bernatovič)

Įkurta 1999 m. gruodžio 1 d. Vienija 72 aktyvius Vilniaus gidus, vedančius ekskursijas dešimčia kalbų. Jie dirba ir su moksleivių grupėmis, ir su protokolinėmis delegacijomis. 5 VGB nariai per pastaruosius 7 metus tapo Vilniaus „Metų turizmo svetingiausieji“ apdovanojimų nominantais. Šios bendrijos iniciatyva buvo įkurta Lietuvos gidų sąjunga, o jos nariai S. Kulakauskienė ir D. Bernatovič tapo sąjungos prezidentėmis. VGB gidų veikla daugelį kartų įvertinta VTD bei Vilniaus m. mero padėkomis, apie juos teigiamai rašo Lietuvos ir užsienio žiniasklaida.

* Sėkmingiausias 2016 metų kelionių organizatorius:

1. Baltic Travel Group

Viena  iš  lyderiaujančių  tarptautinių  kelionių  organizatorių  Baltijos šalyse, savo  veiklą  pradėjusi 2000 m., Baltic Travel Group siūlo platų turizmo paslaugų spektrą – lėktuvo bilietus, apgyvendinimą, maitinimą, transportą, daugiakalbius gidus, komandos formavimo bei skatinamąsias pramogas. Baltic Travel Group yra tarptautinės oro transporto asociacijos (IATA) įgaliotasis agentas.

2. Lithuanian Tours

Per 25-erius metus (nuo 1991 m.)  Lithuanian Tours sukūrė išskirtinius kelionių patyrimus šimtams tūkstančių klientų. Tai vilniečiai profesionalai, siūlantys turus ir kelionių paslaugas keliautojų grupėms ir individualiems turistams Baltijos Regione ir kaimyninėse šalyse. Pasak Lithuania Tours, kitos kompanijos gal ir siūlo panašius produktus, bet tikrai ne tokią paslaugų kokybę.

3. Grūda

UAB “Kauno Grūda” įsteigta 1992 m. Bendrovės pagrindinė veikla – turistinių kelionių organizavimas. Įmonė organizuoja keliones autobusu po Europos šalis, keliones į kitas pasaulio šalis, rengia įvairių kelionių maršrutus, teikia apgyvendinimo užsienyje paslaugas, tarpininkauja, parduodant kitų turizmo organizatorių turistines ir poilsines keliones, parduoda lėktuvų, autobusų, keltų bilietus. Įmonė turi biurus Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Mažeikiuose.

* Sėkmingiausias 2016 metų sveikatos turizmo paslaugų teikėjas:

1. Viešbutis „Palanga“, Palanga

Prabangus 5* “Palanga Hotel” viešbutis, įsikūręs gracingų pušų apsuptyje ramioje Birutės alėjoje Palangoje, jungia du skirtingus savo koncepcija viešbučius: „Palanga SPA Luxury“ ir “Palanga SPA Design”. „Palanga SPA Luxury” sužavi nevaržančia prabanga ir užburia jaukia elegancija, tuo tarpu lankantis “Palanga SPA Design”, lankytojus supa garsių dizainerių kurtas interjeras. Be to, tai – vienintelis pasaulyje viešbutis, kurio grindys yra pasvirusios 7 laipsnių kampu.

2. Reabilitacijos centras „Upa“, Druskininkai

Moderniausias Baltijos šalyse skandinaviško dizaino ir patogaus išplanavimo reabilitacijos centras “Upa” apjungia kokybiškas bei saugias reabilitacijos paslaugas ir komfortišką poilsį kurortiniame mieste. Pavadinimas „Upa“ centrui suteiktas pagal mitologinę baltų šaltinių, upių ir vandenų dievybę. Interjeras įkvėptas baltų kultūros ir mitų, Lietuvos gamtos spalvų. Centras isikūręs idiliškoje Druskininkų vietoje, pušų miško, upės ir tvenkinio apsuptyje.

3. Paliesiaus dvaras, Ignalinos r.

Ignalinos rajone esantis neogotikos stiliaus Paliesiaus dvaras bei pirmieji jo savininkai Tyzenhauzai mena dar XVII a. Naujiesiems šeimininkams pradėjus dvaro rekonstrukcijos darbus, vienas pagrindinių tikslų buvo sveikatos gerinimo ir kompleksinio turizmo paslaugų sukūrimas. Tuo tikslu buvo įkurta Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika. Tai – pirmoji ir vienintelė licencijuota fizinio krūvio terapijos klinika ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Joje pacientai gydomi pagal individualiai sudarytas fizinio krūvio terapijos programas. Klinikoje naudojami naujausi medicininių ir informacinių technologijų sprendimai leidžia realiu laiku nuotoliniu būdu (angl.- „real-time monitoring“) sekti paciento širdies veiklą (elektrokardiogramą ir širdies susitraukimų dažnį) fizinio krūvio ir ramybės metu.

* Sėkmingiausias 2016 metų žiniasklaidos projektas, skatinantis turizmą:

1. Portalo 15 min.lt rubrika „Pasaulis kišenėje“

Rubrika yra skirta visiems, kurie mėgsta keliauti – ir po užsienį, ir po Lietuvą. Joje galima rasti aktualią informaciją apie naujas kryptis, kainas, metų tencencijas, taip pat keliautojų įspūdžius iš jų atostogų ar net gyvenimo kelionių. Šią rubriką iš esmės kuria skaitytojai: dalindamiesi savo kelionių atradimais – ir ne tik maloniais. Nemaža dalis skaitytojų pastaraisiais metais pradėjo ypatingai aktyviai domėtis kelionių idėjomis Lietuvoje. O smagiausia, kad po tokių išvykų žmonės atsiunčia savo straipsnius, kuriais įkvepia į jų aplankytas vietas nukeliauti ir kitus.

2. LRT dokumentinių filmų ciklas „Mano miestas“

Manote, kad gerai pažįstate savo miestą? Dokumentinių filmų ciklo „Mano miestas“ kūrėjai neabejoja, kad jus nustebins. Kiekvienas miestas ir miestelis turi savo istoriją, savo ženklus, kurie skiria jį iš kitų. Tačiau ne tik atvykėliai, bet neretai ir vietos žmonės daug ko apie savo kraštą nežino. Lietuva keičiasi, kuriasi nauji verslai, statomi išmanūs pastatai, sodinami parkai, atkuriami istoriniai paminklai, o įdomūs dalykai dedasi ne tik sostinėje. Dokumentinių filmų ciklą „Mano miestas“ žiūrėdami žmonės nustemba – ar tai tikrai Lietuva?  Savo miestų istorijas pasakoja iš čia kilę žinomi žmonės. Filmų ciklą kuria viešoji įstaiga „Pilietinė medija“, taip pat kurianti tokį unikalų projektą kaip „Nacionalinė ekspedicija“

3. Žurnalo „Happy 365“ specialus projektas „Pliažo knyga“

Tai – išskirtinio, linksmo stiliaus žurnalas-knyga apie Lietuvos atostogų vietas, geriausius mūsų kurortus, kurią paruošė žinomų žurnalistų komanda. Tai leidinys, be kurio buvo negalima atostogauti 2016 metais. Be kurio paplūdimyje tu būtum buvęs nemadingas. Neturi jo – nežinai geriausių vietelių, kur valgyti, kur miegoti, kur eiti į pasimatymus. Netgi kur vaidenasi. Nežinai nieko. Leidinio komanda net surengė visuotines turistų apklausas. Pavyzdžiui, Šventojoje paaiškėjo, kad žmonės miestelio herbą norėtų pakeisti į čebureko. Nauja „Pliažo knyga“ jau pakeliui…

* Sėkmingiausia 2016 metų turizmo iniciatyva:      

1. Lietuvon.lt

Lietuva susidomėjusi šiais metais nagrinėjo Karolio Žukausko internetinį kelionių po Lietuvą žemėlapį. Jame – visų šalies rajonų labiausiai lankytinos vietos. Žemėlapyje Lietuvon.lt surinkta daugiau nei 1100 specialiai atrinktų įdomių turizmo objektų!

2. Ryterna modul Mototurizmo Ralis

Jau šešerius metus į kelius išvykę kultūrinio, pažintinio bei masiškiausio motociklininkų renginio po visą Lietuvą „Ryterna modul Mototurizmo ralis“ dalyviai per vieną dieną apvažiuoja Lietuvą visais kelias ir taip ją suvienija. Motociklininkai keliauja per kultūros paveldo, istorinius objektus tam, kad pažintų Lietuvą, jos istoriją, žmones, jų šiandieną, taip pat parodytų visuomenei, kaip svarbu visa tai žinoti, kuriant savo šalies ateitį.

3. Knyga „99 Places of Taste in the Baltics“

Šiais metais išleista Virtuvės mitų griovėjų komandos knyga suvienija tris Baltijos valstybes – Lietuvą, Latviją, Estiją – ir visiems paskelbia, kad egzistuoja ne tik visame pasaulyje gerai žinomos virtuvės. Leidinyje „Virtuvės mitų griovėjų“ komanda surinko po 33 skaniausias vietas iš kiekvienos šalies. Į VMG sąrašą pateko įvairūs Lietuvos restoranai, kavinės, barai, kurie reprezentuoja tos šalies gastronominį pasaulį. Ši knyga skirta ir gyventojams, ir keliautojams.

* Sėkmingiausias 2016 metų apgyvendinimo paslaugų teikėjas:  

1. Viešbutis „Michaelson boutique hotel“, Klaipėda

Istorinėje Klaipėdos vietoje, netoli senosios piliavietės, ant Dangės upės kranto, XVIII amžių menančiame pastate įsikūręs 4* Plius viešbutis „MICHAELSON boutique HOTEL“, pavadintas pirmojo savininko pirklio Epraheimo Michaelsono vardu. Viešbučio interjerui išskirtinumo suteikia unikalūs architektūriniai sprendimai – XVIII amžiaus autentikos ir šiuolaikinės elegancijos bei komforto sintezė. Išsaugotos originalios medinės konstrukcijos ir mūrinės pastato sienos grąžina į praeitį, o šiuolaikinės natūralios medžiagos – stiklas, akmuo, geležis – suteikia modernumo. Viešbučiui elegancijos suteikia Venecijos Murano saloje pagaminti originalūs šviestuvai.

2. Viešbutis „Congress Avenue“, Vilnius

Congress Avenue yra 4* viešbutis, įsikūręs pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, Gedimino prospekte. Tai ideali vieta viešnagei Vilniuje, tiek verslo, tiek laisvalaikio kelionės metu. Naujame viešbutyje galima rinktis iš penkiasdešimties šiuolaikiškai įrengtų kambarių su vaizdu į senamiestį. Voešbutyje veikia Congress Avenue fojė baras.

3. Viešbutis „Comfort Hotel LT“, Vilnius

Viešbučių revoliucija Vilniaus centre. „COMFORT HOTEL LT – Rock ‘ n‘ Roll Vilnius“ – modernus muzikinės tematikos viešbutis. Miesto stiliaus kambariai, 5 liukso klasės kambariai įrengti bitlų, „Rolling Stones“, Madonos, Frenko Sinatros ir Lui Armstrongo garbei. „Comfort Hotel LT“ didžiuojasi savo neseniai gautais apdovanojimais: geriausias „Comfort“ viešbutis 2014, svetingiausias 2014 metų Vilniaus viešbutis, išrinktas „Trip Advisor“ keliauninkų, ir pats palankiausias pasiūlymas, renkant iš keturių geriausių Lietuvos viešbučių pagal „Trip Advisor“ klasifikaciją 2014 ir 2015 metais, o taip pat nominacija „Geriausias „Comfort“ viešbutis pasaulyje“.

* Sėkmingiausias 2016 metų kaimo turizmo paslaugų teikėjas:

1. Kaimo turizmo sodyba „Aliai“, Utenos r.

1870 metų žemės pirkimo dokumentas pradeda vienkiemio istoriją. Po metų iškyla troba, kuri stovi iki šių dienų. 1871 metais iškyla troba, kuri šiandieną pavirto į sodybą. Ji visada turėjo savo gaspadorių bei buvo tausojama ir puoselėjama. Čia išsaugotos kiekvieną laikmetį gyvenusių žmonių ir stovėjusių statinių istorijos. Vienkiemis, matęs karus, epidemijas ir kitas pasaulio rykštes, išliko orus ir nepajudinamas. Šimtametė medžių alėja neleis Jums abejoti šeimininkų pagarba tradicijoms ir gamtai, o senasis dvikamienis ąžuolas – vienas gražiausių ir storiausių Lietuvoje.

2. „Radailių dvaras“, Klaipėdos r.

Nuostabus gamtos kampelis su įspūdingais senais ąžuolais bei didžiuliu tvenkiniu. Dvaras įsikūręs tik 7 km nuo Klaipėdos. Tai – vienintelis Lietuvoje kompleksas, kuriame skamba dinozaurų riaumojimas – šalia dvaro veikia didžiausias Baltijos šalyse realaus dydžio priešistorinių gigantų parkas, neseniai visuomenei pristatytas ir atraktyvus dinozaurų apverstas namas.

3. Kaimo turizmo sodyba „Pasaka“, Prienų r.

Jauki kaimo turizmo sodyba „Pasaka“ įsikūrusi tik 23 km nuo Kauno miesto centro, gražiame vienkiemyje Byliškių kaime. 4 gandrų sodyba savo svečiams duris atvėrė 2015 m. Vila „Pasaka“ – tai kaimo turizmo sodyba norintiems pabūti gamtoje, vandens tvenkinių ir miškų apsuptyje, neatsisakant aukščiausios klasės patogumų ir komforto. Tai puikiai tinkanti vieta net įnoringiausiam klientui, ieškančiam, kur švęsti nedideles vestuves, gimtadienius, rengti klasiokų, grupiokų, bendradarbių susitikimus, įmonių seminarus, konferencijas ar tiesiog maloniai ir turiningai praleisti laiką su draugais ir artimaisiais.

* Sėkmingiausias 2016 metų turizmo informacijos/lankytojų centras:

1. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras

Klaipėda – jūrinio turizmo sostinė ir Klaipėdos TKIC vaidmuo šioje srityje yra labai svarbus ir reikšmingas – tai įstaiga, kuri tiesiogiai dirba tiek pritraukdama kruizines linijas, tiek aptarnaudama turistus uoste bei mieste. 2016 m. į Klaipėdą atvyko 52 kruiziniai laivai, kurių dėka mūsų šalyje apsilankė 64 285 turistai iš įvairiausių pasaulio šalių. Ir tai yra beveik 7 proc. daugiau nei 2015 m. O jei palyginsime kruizinių turistų skaičių prieš dešimtmetį, tai augimas yra trigubas! Turistų patogumui vasaros metu Klaipėdos TKIC įkuria filialą kruizinių laivų terminale. Turistams pristatomos ne tik Klaipėdos regiono lankomos vietos, bet supažindinama ir su visos Lietuvos turizmo galimybėmis.

2. Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras

Į klausimą, kodėl šie metai buvo tokie sėkmingi, centro vadovė Lina Baublienė atsako: „Mes ne tik turime idėjų, bet jas ir garsiai išsakome. Skatiname verslininkus įgyvendinti naujus projektus mieste, didinant jo patrauklumą ir patogumą. Ar jau ragavai žydiško maisto Ukmergėje? O gal klaidžiojai po kanapių labirintą? Ar išsirinkai skaniausią patiekalą iš „Ukmergės meniu“? Mes puoselėjame savo krašto amatininkų, tautodailininkų, menininkų bei kitų darbščių žmonių darbus. Jų kūrinius galite įsigyti “Mūsų krautuvėlėje”, kuri tuo pačiu yra ir naujasis informacijos taškas Ukmergės centre. Džiaugiamės, kad šiemet turizmo centrą aplankė net tris kartus daugiau turistų nei pernai“. Įstaigoje dirbantis personalas teikia konsultacines paslaugas turizmo bei verslo klausimais, rengia konferencijas bei seminarus, organizuoja renginius, teikia paraiškas vietiniams bei europiniams projektams. Viena pagrindinių centro veiklų yra renginių ir konferencijų organizavimas, į kurią įtraukti visi centre dirbantys darbuotojai.

3. Kauno marių regioninio parko lankytojų centras

Kauno marių regioninis parkas įsteigtas 1992 m. siekiant išsaugoti unikalų Kauno marių tvenkinio kraštovaizdžio kompleksą, didžiąsias atodangas, užlietas Nemuno intakų žiotis, unikalų Pažaislio vienuolyno architektūrinį kompleksą, Kauno marių gamtinės ekosistemos stabilumą, biotos komponentus, ypač vertingą Gastilionių mišką su miegapelių populiacija bei kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti. Lankytojų centras daro labai daug, kad kuo daugiau žmonių pažintų šias ypatingai gražias vietas, veda daug įdomių ekskursijų (pavyzdžiui, naktinis pelėdų stebėjimas ir pan.) ir edukacijų, skatina vertinti ir tausoti tai, ką mums dovanoja gamta.

* Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos vietovė:

1. Kaunas

Lietuvos kultūros, tradicijų ir istorijos židinys, antras pagal dydį ir reikšmę Lietuvos miestas, turintis turtingą istoriją, svarbus šalies mastu geografine padėtimi bei ekonominiu požiūriu. Turizmo proveržis Kaune – stulbinantis. Praėjusių metų pabaigoje Kaunui UNESCO oficialiai suteikė dizaino miesto statusą už kūrybingumą – tuo galima įsitikinti ne tik grožintis tarpukario Art Deco stiliaus miesto architektūra, bet ir sienų grafičiais. Unikaliai Kauno architektūrai yra suteiktas Europos paveldo ženklas. Kauno tarpukario architektūra gali tapti penktuoju Lietuvos objektu, įtrauktu į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Be to, Kaunas siekia tapti 2022 m. Europos kultūros sostine.

2. Pamarys (Klaipėdos r. ir Šilutės r.)

„Man labai patinka Vilnius, bet tikrai norėčiau gyventi čia, kur rytas išsisklaido pieno migla. Kur upės ir upeliai išraizgę žemę, it likimo linijos seno žmogaus delne. Kur niekas nedrasko voratinklių, o vietiniai visa savo esybe kalba apie meilę vandeniui, vėjui, paukščiams ir žuvims. Ir dar potvyniui.“. Taip poetiškai apie Pamario kraštą atsiliepė pažintiniame Turizmo departamente ture dalyvavusi žurnalistė. Daugeliui Pamario kraštas tapo tikru atradimu ir puikiu maršrutu visiems metų laikams – aplankant tiek Hugo Šojaus dvarą Šilutėje su lietuvininkų vaišėmis – šišioniškių kafija (kava), tija (arbata) ir vofeliais; tiek paminklą Indijos tautos tėvui Mahatma Gandžiui Rusnėje; „Lietuvos Veneciją“ Mingę teminio pasiplaukiojimo „Pamario žuvėjų giliukai“ (Pamario žvejų laimikiai) metu su rūkytos žuvies ir žuvienės degustacija; stebint paukščius atnaujintoje paukščių žiedavimo stotyje Ventės rage; lankant prailgintą Aukštumalos pažintinį taką Šilutės raj.; laivadirbio Jono Gižo etnografinę žvejo sodybą Pamario gyvenvietėje Drevernoje ir kt.

3. Telšiai

Lietuvos kultūros sostinė 2016 didžiuojasi sutvarkyta Masčio ežero pakrante, įrengtu amfiteatru, pasakojimais ir legendomis apraizgytomis mažosiomis skulptūromis senamiestyje. Jame kadaise šurmuliavo žydų krautuvėlės ir amatai. Žydų paveldas ypač domina užsienio turistus. Telšių simbolis – meška, todėl Žemaitijos sostinės svečiai viliojami surasti visas 48 mieste pasislėpusias meškas.


Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content