Vėtrungių diena 2016


Kviečiame į Vėtrungių dieną!!
Birželio 26 dieną Hugo Šojaus dvaro kiemelyje „VĖTRUNGIŲ DIENOS“ PROGRAMA:
Nuo 16.00 val. edukacinė programa šeimoms „Susikurkite savo šeimos vėtrungę!“. (Edukacijos trukmė iki 2 val. – konstravimas bei dažymas). Mažieji renginio svečiai galės nusilipdyti žuveles iš modelino.
Nuo 17.00 val. kviečiame užsukti į dvaro kieme įsikurią kavinę ir pašmekioti tradicinės kafijos su keksu. Maestro Kazys Budrys pučiamųjų instrumentų žinovas ne tik pagros įvairiais muzikos instrumentais, bet papasakos kaip anksčiau buvo gaminami instrumentai ir kas su jais grodavo.
18.00 val.skelbiamas „Vėtrungių kelio“ žaidimo „Surask vėtrungę“ startas.
18.15 val.programa „Už stalelio sėdau“ visus nukels į senovinę karčemą.

Programoje Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblio „Alka“ folkloro spektaklis, sukurtas iš autentiškų pasakojimų ir dainų, perpintas muzikos ir šokių iš Mažosios Lietuvos.

Veiksmas vyksta Klaipėdos krašto karčemoje, kur po turgaus susitinka ūkininkai, amatininkai ir žvejai, buvę kaizerio kareiviai ir tekėti subrendusios merginos, kaimynai, draugai ir mažai pažįstami. Čia ne tik gurkšnojamas alus, bet ir susipažįstama, vyksta sandoriai, dalijamasi turgaus įspūdžiaisi, pasakojamos naujienos ir  paslaptingos istorijos. Susiburia draugiška kompanija, kurioje netrūksta ryškių charakterių, asmenybių ir šmaikštumo. Šeimininkauja linksma „šinkorka“ ir jos dukrelė, retsykiais į savo kalbą įterpdamos vokiškų žodelių…  

Per pamokos trukmės vaidinimą šmėsteli svarbiausi to meto Klaipėdos krašto bruožai, kai kam pažįstami iš šeimos, kai kurių skaityti Simonaitytės ar Zudermano kūriniuose. Šioje berods smagioje vakaronėje pasigirs ir dramatiškų gaidų…  Orūs ir praktiški klaipėdiškiai buvo nuoširdūs, draugiški, kaimyniški, pagarbiai vertinantys save ir kitą žmogų, o jų moralinės vertybės tikrai dar nepaseno.

 

Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content