Pamaryje paminėta Pasaulinė turizmo diena


PASAULINĖ TURIZMO DIENA PAMARYJE

Tarptautinė turizmo organizacija paskelbė rugsėjo 27 dieną Pasauline turizmo diena 1979 m. Generalinės asamblėjos III-ojoje sesijoje. Ši diena švenčiama siekiant visame pasaulyje paskatinti turizmą, užmegzti kultūrinius ryšius. Įvairiose šalyse šią dieną rengiami festivaliai, organizuojami turistiniai maršrutai. Turizmas – tai prasmingas ir sveikas laisvalaikio leidimo būdas. Šių metų Pasaulinės turizmo dienos tema yra „1 bilijonas turistų – 1 bilijonas galimybių“. Šiemet raginama skleisti informaciją apie svarbų poveikį turizmui savo šalyje, bendruomenėje, visame pasaulyje ir savo potencialą, kaip gėrio jėgą, kuriant geresnį pasaulį visiems.

Kiekvieną rudenį artėjant Pasaulinei turizmo dienai Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojai laukia su nekantrumu ir kupini naujų idėjų… kaip ir kiekvienais metais siūlydami švesti Turizmo dieną kartu su Šilutės rajono gyventojais ir svečiais.

Šilutiškiams ekskursijų po Šilutės miestą metu siūlėme pažinti istoriją ir atrasti gražiausias miesto vietas. 12 val. ekskursijos metu vyko projekto „Vėtrungių kelias“ 2015 metų etapo uždarymas. Keliauti Vėtrungių keliu kvietė gidė Jūratė Pancerova.
16 val. ekskursijos metu keliavome Po Šilutės miestą ir istorijos laikmečius…. tarsi keliavome laiko mašina, kurią valdė gidė Iveta Ambrulaitienė.

Naujų potyrių ir idėjų pasisėmėme įsitraukdami į „Švyturių ralio 2015“ maršrutą ir laukėme žaidimo dalyvių, kurie, anot gautos maršruto legendos ir užduoties, turėjo H.Šojaus dvaro parke surasti bebro skulptūrėlę. Teisingai įveikus užduotį kiekvieno žadimo dalyvio laukė Šilutės turizmo informacijos centro darbuotoja, kuri pažymėdavo simboliniu antspaudu.

11 val. Švėkšnos miestelyje su nekatrumu laukėme besirenkančių smalsuolių, kurie šį kartą riedėjo dviračiais po Švėkšnos miestelį ir jo apylinkes. Dviratininkų maršrutas prasidėjo Švėkšnos miestelio širdyje…Švėkšnos bažnyčią apžiūrėjome ir išklausėme Petro Čeliausko pasakojimo apie miestelio, bažnyčios ir grafų Pliaterių istoriją, kartu apžiūrėjome Gedminaičių dvaro likusius pamatus ir bandėme įspėti Švėkšnos kapinių paslaptis… Nejučia su smagia keliautojų kompanija sugrįžome į Šilutės turizmo centro filialo Tradicinių amatų centro patalpas pasidalinti kelionės įspūdžiais prie arbatos puodelio.

Minėti Turizmo dieną buvome pakviesti kolegų iš Palangos turizmo informacijos centro – dalyvauti renginyje „Palangos stalas 2015“, kuriame pateikėme informaciją apie lankomus Šilutės miesto ir rajono objektus, pristatėme turizmo paslaugas teikiančias įmones ir pramogas. Neapsieita ir be laimėjimų –  jungtinės turizmo informacijos centrų pajėgos bei Palangos turizmo informacijos centro partneriai iš Bergeno buvo apdovanoti masiškiausio stalo nominacija.

VšĮ Šilutės turizmo informacijos centro filialas Tradicinių amatų centras Švėkšnoje dalyvavo renginyje „Paribio miestelio Mykolinės“, kuris vyko Ž. Naumiestyje. Dalyvavimo tikslas buvo pristatyti Tradicinių amatų centro veiklą, sudominti daugiau amatininkų bei mėgėjų ir smalsuolių.
Žydrūnas Macnorius pademonstravo neįprastą savo medžio apdirbimo techniką. Buvo eksponuojami jo pagaminti mediniai virtuvės rakandai bei daug dėmesio sulaukę indai iš medžio kamieno gumbų. Taip pat Žydrūnas sutiko parodyti ir papasakoti kaip „gimsta“ jo šedevrai.

Šilutės turizmo informacijos centro ir jo filialo Tradicinių amatų centro Švėkšnoje kolektyvas dėkoja Jūratei Pancerovai, Ivetai Ambrulaitienei, Petrui Čeliauskui, Žydrūnui Macnoriui ir visiems žmonėms, kurie kartu šventė Pasaulinę Turizmo dieną. Pažintis su Jumis tai naujos galimybės ir naujos idėjos…. Mums gera, kai galime dirbti Jums.

Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content