Ventės ragas prisikėlė naujam gyvenimui


Ventės ragas prisikėlė naujam gyvenimui

Paukščių žiedavimui 1929 m. įkurta Ventės rago ornitologinė stotis tik 1978 – 1979 m. buvo modernizuota ilgamečio stoties vadovo, neseniai 90-metį atšventusio Leono Jezersko triūso ir pastangų dėka. Paukščių gaudymui sukonstruotos ir pastatytos didžiausios Europoje gaudyklės. Iš viso apžieduota apie 2,5 mln. paukščių.

Nuo 2013-ųjų rudens Ventės rage vykusi ornitologinės stoties ir jos aplinkos pritaikymo lankymui rekonstrukcija jau baigta.

Įgyvendinus Europos Sąjungos ir biudžeto lėšomis finansuotą projektą, pastatytas bei įrengtas lankytojų centras, jame įruošta paukščių migracijos ekspozicija, išvystyta informacinė sistema, aplinka pritaikyta lankymui, sukurta lankytojų aptarnavimo infrastruktūra. Įrengti apžvalgos takai padės sureguliuoti lankytojų judėjimo srautus ir užtikrins netrikdomą paukščių migravimą ir žieduotojų darbą. Lankytojų centre pateikiama įdomi informacija apie paukščių žiedavimą Lietuvoje ir pasaulyje, Ventės rago žiedavimo stoties istoriją. Didžiuliame ekrane transliuojami vaizdai lankytojus supažindina su paukščių migracija, jų žiedavimu. Ekspozicijoje galima pamatyti paukščių iškamšas. Iš apžvalgos aikštelės atsiveria nuostabūs vaizdai į Kuršių neriją, Kuršių marias, Nemuno deltą.


Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas

Skip to content