Vila „Genovefa”


Vila Genovefa

Išskirtinio grožio 1880 metais statyta ampyro stiliaus vila išlikusi iki šių dienų. Švėkšnos dvaro vilą pastatė Adomas Pliateris pavadinęs ją žmonos garbei – „Genovefa“.
Grafai gyveno šalia vilos buvusiame dideliame, mediniame pastate, kuris apie 1952 m. buvo nugriautas. Vila „Genovefa“ buvo vasaros rezidencija, skirta svečių priėmimui, pokyliams. 1918 m. iš Rusijos į Švėkšną sugrįžęs Jurgis Pliateris gyveno čia iki pat sovietizacijos pradžios. Jurgio Pliaterio likimas tragiškas – jis buvo ištremtas. Smarkiai 1940 -aisiais nukentėjo ir dvaras.
2001 m. dvaro pastatai ir parkas paveldėtojos rūpesčiu sutvarkyti – restauruoti rūmai, įkutras muziejus. Švėkšnos dvaro parkas, dabar žaliuojantis 9,5 ha plote, – vienas gražiausių Lietuvoje.
Iki mūsų dienų išliko mažoji parko architektūra: centriniai vartai su tvoros segmentais, sodo vartai su akmenų tvoros liekanomis, senovės romėnų medžioklės deivės Dianos statula tvenkinio saloje. Naujai atkurtas saulės laikrodis, vaza ant pjedestalo, apvali apžvalgos aikštelė su baliustrada, laiptai su vazomis, Šv. Marijos skulptūra, „Laisvės angelas“, liepteliai.

Šiandien viloje teikiamos paslaugos – pasivažinėjimas karieta, rengiamos fotosesijos, santuokos ceremonijos.


 Atnaujinta: 2021-02-25

Šilutės kraštas

Turizmo paslaugos

Pramogos

Naujienų archyvas