Ekskursija „Pažink Pamario kraštą“


Pažintinė ekskursija su gidu po Pamario kraštą 

Ventė – Minijos kaimas – Aukštumalos pažintinis takas – Rusnės sala – Šilutės miestas – Švėkšna

Ventė – kaimelis ant Kuršių marių kranto, kur labiausiai į vakarus nutolusiame Šilutės krašto taške stovi virš 150 metų veikiantis švyturys. Iš apžvalgos aikštelės grožimasi atsiveriančiais marių ir Neringos vaizdais. Apžiūrimas Ornitologijos stoties kompleksas, pasakojama apie paukščių žiedavimą. Veikia muziejus, kuriame galima susipažinti su paukščių žiedavimo istorija, migravimo tyrimais ir turtingu šių apylinkių sparnuočių pasauliu.
Vykstant toliau atsiveria kvapą gniaužiantys Nemuno deltos ir Kintų tvenkinių vaizdai. Aplankome lietuviškąja Venecija vadinamą Mingės kaimą, kur vietoj gatvės teka Minijos upė, o pagrindinė susisiekimo priemonė yra valtis. Sužinosite kaimo istoriją, kaip laikmetis keitė jo veidą, gyventojus ir gyvenimą. Pasigrožėsite žmogaus nepaliesta išskirtine gamta. Pakeliui stojame vienoje didžiausių pelkių Lietuvos teritorijoje.
Pažintinis Aukštumalos aukštapelkės takas – tai reta ir unikali galimybė susipažinti su aukštapelke jos formavimusi, aukštapelkei būdingais augalais bei gyvūnais, pamatyti kraštovaizdį, patirti savitą ir nepakartojamą pelkės grožį. Takas, įkurtas Aukštumalės telmologiniame draustinyje, vingiuoja buvusia kūlgrinda, kurį sudaro vienpusis 11 stotelių maršrutas. Vykstame į Rusnės salą – vieną iš seniausių gyvenviečių Nemuno deltoje.
Rusnė įkurta XV amžiuje. Tai vienintelis Lietuvos miestelis esantis saloje. Joje, be Rusnės miestelio yra Vorusnės, Šyškrantės, Pakalnės, Uostadvario ir Skirvytėlės kaimai. Pasakojama apie žvejybą ir jos ypatumus pamaryje. Keliautojus Rusnėje traukia senoji medinė architektūra, senieji pastatai, tokie kaip evangelikų bažnyčia, buvęs paštas, Uostadvario švyturys ir  senoji vandens kėlimo stotis. Pakeliui į Šilutę pasakojama apie niekur Lietuvoje neaptinkamą, objektą – pelkininkų koloniją – buvusio Bismarko kaimo liekanas.
Pažintis su Šilutės miestu  – tai beveik 2 kilometrai Mažosios Lietuvos urbanistinio paveldo: XIX-XX a. pastatai, gatvių tinklas, senieji grindiniai ir želdiniai. Pasakojama Šilutės šiandiena ir istoriniai Klaipėdos krašto ypatumai. Hugo Šojaus vaidmuo miesto istorijoje, išlikę jo dvaro pastatai, parkas. Turgaus aikštė, senoji Lietuvininkų gatvės architektūra ir Mažosios Lietuvos kultūra. Religinės bendruomenės Šilutėje, Šilutės mokyklos.
Vykstame į Švėkšną, pakeliui – Inkaklių Lurdo grota. Pasakojama Švėkšnos miestelio istorija ir dabartis. Miestelis garsėjantis aukščiausia rajone dvibokšte raudonų plytų bažnyčia ir XVIII a. įkurtu grafų Pliaterių parku su įspūdinga liepų alėja, vila, rūmais, tvenkiniais ir skulptūromis. Pasivaikščiojant po parką aptariami gamtos objektai, grafų Pliaterių reikšmė miesteliui, apžiūrima „Genovefos“ vila.

Norint pilnai atrasti ir pažinti Pamario kraštą, rekomenduojame 3 val. pažintinę – pramoginę kelionę laivu po Nemuno deltą, maršrutu:

Minijos upė – Minijos kaimas – Upaitės upė – Kniaupo įlanka – Kuršių marios – Atmatos upė – Uostadvaris – Krokų lankos ežeras – Minijos upė

Ekskursijų eiliškumas ir trukmė aptariami individualiai. Ekskursijos vedamos: lietuvių ir rusų kalbomis.
Maršruto trukmė: 6 – 7 val. (neįskaitant kelionės laivu)
Ekskursijos dienos kaina: 90 Eur.

Dėl maršruto kreiptis: Šilutės turizmo informacijos centras
Kontaktai: 8 441 77785; 8 656 84886; 8 659 60463;
El. paštas: info@siluteinfo.lt
, turizmas2@siluteinfo.lt


Show Buttons
Hide Buttons